منو
سبد خرید شما

قرص دی اچ ای آ 100 میلی گرم DHEA جالینوس | کمک به بهبود باروری

خرید مکمل دی اچ ای آ جالینوس
ناموجود
شما میتوانید محصول قرص دی اچ ای آ 50 میلی گرم DHEA جالینوس 100 عددی | کمک به بهبود قوای باروری را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
قرص دی اچ ای آ 100 میلی گرم DHEA جالینوس | کمک به بهبود باروری
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: jalinous DHEA 100mg - 100 Tabs
500,000 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص دی اچ ای آ ۱۰۰ میلی گرم جالینوس jalinous DHEA 100mg از جمله مکمل های باروری در داروخانه نازایی داروکالا و مکملی برای کمک به درمان ناباروری در مردان و زنان است. دی اچ ایی ای در واقع یک هورمون است که توسط غدد فوق کلیوی در بدن تولید می شود. اختلال در تولید این هورمون باعث ایجاد مشکلاتی در بدن می شود. در اچ ای آ دارای خواص ضد پیری است که از سلول های بدن در مقابل تخریب محافظت می کند.

 

قرص دی اچ ای آ ۱۰۰ میلی گرم جالینوس جزو اولین مکمل های ایرانی حاوی این هورمون مهم است. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مکمل‌های باروری DHEA می‌توانند به بهبود میزان بارداری در زنان با ذخیره تخمدان کم کمک کنند. با توجه به مروری بر تحقیقات DHEA، چهار مطالعه از پنج مطالعه تجزیه و تحلیل شده، افزایش نرخ بارداری را برای بیمارانی که DHEA قبل از IVF مصرف می‌کنند، گزارش کردند - در یک کارآزمایی، میزان بارداری بیش از دو برابر شد.

 

این خواص DHEA به دلیل ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. از آنجایی که دی اچ ای آ به تولید هورمون ها استروژن و تستسترون کمک می کند، برای تقویت قوای جنسی مردان و زنان نیز مفید بوده و می تواند در مردان باعث رفع اختلالات نعوظ و در زنان باعث افزایش قدرت باروری شود. این مولکول به تنهایی می‌تواند باروری و موفقیت درمان باروری را در زنان با پیش آگهی ضعیف برای بارداری افزایش دهد.

 

قرص دی اچ ای ٖآ ۱۰۰ جالینوس

 


 

فواید دی اچ ای آ برای بانوان:

دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) در حال حاضر به طور گسترده به عنوان یک درمان کمکی برای چرخه های لقاح آزمایشگاهی (IVF) در پاسخ دهندگان تخمدان ضعیف (PORs) استفاده می شود. چندین مطالعه نشان داد که مکمل DHEA می تواند نتایج IVF POR را بهبود بخشد. با این حال، اکثر POR ها از نظر بالینی به DHEA پاسخ نمی دهند. مکمل DHEA نتایج IVF POR را بهبود می بخشد. در POR با پیش درمانی DHEA، زنان با سطح DHEA-S پایین تر ممکن است احتمال بیشتری برای دستیابی به بیش از 3 تخمک داشته باشند.

 

پاسخ دهندگان ضعیف تخمدان (PORs) زنانی هستند که به تحریک تخمدان با گنادوتروپین ها به طور غیربهینه پاسخ می دهند. در حالی که تعاریف متنوعی برای POR وجود دارد، گروه اجماع ESHRE تعریف POR را استاندارد کرده و معیارهای بولونیا را در سال 2011 ایجاد کرد. رسیدن به تولد زنده در چرخه های لقاح آزمایشگاهی (IVF) برای POR ها یک چالش بزرگ است. هیچ پروتکل خاصی یا مداخله واحدی به عنوان یک روش موثر برای غلبه بر پیش آگهی ضعیف POR ها پذیرفته نشده است. بنابراین، استراتژی‌های متعددی، از جمله پروتکل‌های مختلف IVF، استفاده از مکمل‌های کمکی نظیر مکمل دی اچ ای آ جالینوس و تجمع تخمک‌ها یا جنین‌های منجمد شده برای POR‌هایی که دوره‌های IVF را پشت سر می‌گذارند، انجام شده است. با این حال، مدیریت بهینه برای POR ها یک مشکل حل نشده باقی مانده است.

 

با توجه به مکمل های کمکی، دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود و به عنوان یک عامل بالقوه برای بهبود نتایج IVF POR ها در نظر گرفته می شود. DHEA یک استروئید درون‌زا است که توسط غدد فوق کلیوی و سلول‌های تکا تخمدان تولید می‌شود و به عنوان پیش‌ساز تستوسترون عمل می‌کند، که گزارش شده است که در رشد اولیه فولیکولی نقش دارد. DHEA برای اولین بار در POR ها در سال 2000 توسط Casson و همکاران استفاده شد. که نشان داد که درمان DHEA می تواند پاسخ به تحریک تخمدان را افزایش دهد. بعدها، چندین مطالعه اثرات مفید DHEA را بر ذخیره تخمدان، تخمک ها و کیفیت جنین و پیامدهای حاملگی در PORs نشان دادند. متا آنالیزهای اخیر همچنین نشان داد که مکمل DHEA می تواند حاملگی مداوم یا تولد زنده را در PORهایی که تحت سیکل های IVF قرار می گیرند، بهبود بخشد. با این حال، فقدان کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده در مقیاس بزرگ و خوب طراحی شده برای تأیید اثرات مفید DHEA در PORs وجود دارد.

در عمل بالینی، برخی از POR ها پس از مصرف مکمل DHEA در نتایج IVF بهبود یافتند. با این حال، دیگران نتوانستند به درمان DHEA پاسخ دهند. اعتقاد بر این است که زیر گروه های خاصی از POR ها وجود دارند که می توانند بیشتر از سایرین از مکمل DHEA بهره مند شوند.

 

دی اچ ای آ و فواید آن در بانوان

 

مکانیسم اصلی دی اچ ای آ:

مکانیسم اصلی DHEA در بهبود نتایج باروری با افزایش آندروژن پس از مصرف مکمل DHEA مرتبط است. DHEA، پیش ساز استرادیول و تستوسترون، به عنوان یک پروهورمون تستوسترون مایع فولیکولی در طی القای تخمدان عمل می کند [30]. گیرنده های آندروژن (ARs) در سلول های گرانولوزا (GCs) در هر مرحله فولیکولی، به ویژه فولیکول های پره آنترال و آنترال شناسایی شده اند [31، 32]. در موش‌های حذفی AR مخصوص GC، موش‌ها نابارور با چرخه‌های فحلی طولانی‌تر، تخمک‌های تخمک‌گذاری‌شده کمتر، کاهش پیشرفت فولیکول و افزایش آترزی فولیکول بودند [33، 34]. به نظر می رسید AR های اختصاصی GC تنظیم کننده های اصلی رشد فولیکولی و باروری باشند. در واقع، گزارش شده است که آندروژن در استخدام و شروع فولیکول های اولیه [35، 36]، ارتقاء رشد فولیکولی با افزایش بیان گیرنده FSH [37، 38] و پیشگیری از آترزی فولیکولی با کاهش آپوپتوز نقش دارد [37]. علاوه بر این، تجویز DHEA غلظت سرمی فاکتور رشد شبه انسولین 1 (IGF-1) [39] را افزایش می دهد، که گزارش شده است که با کیفیت تخمک و رشد جنین مرتبط است [40، 41]. بنابراین، عمل غیر مستقیم DHEA عمدتا ارائه شد. با این حال، عمل مستقیم DHEA بر روی اندام های هدف پیشنهاد شده است [42، 43] اما هنوز قطعی نیست. با توجه به مکانیسم مولکولی، مطالعات قبلی ما نشان داد که مکمل DHEA می تواند عملکرد میتوکندری را بهبود بخشد و آپوپتوز را در سلول های کومولوس [44] و رده سلولی گرانولوزای انسانی کاهش دهد.

 

تاثیر بر افزایش آندروژن با دی اچ ای آ:

سطوح پایین آندروژن می تواند علت تخمدانی و/یا آدرنال باشد. از آنجایی که DHEA-S تقریباً منحصراً توسط آدرنال ها تولید می شود، به طور کلی پذیرفته شده است که DHEA-S پایین منعکس کننده علت آدرنال برای سطوح پایین آندروژن است. بنابراین، یافته‌ها نشان می‌دهد که مکمل‌های DHEA به ویژه در صورتی مؤثر است که کمبود آندروژن منشأ آدرنال باشد. مطالعات نشان داد که بیماران مبتلا به نارسایی ثانویه تخمدان ناشی از هیپوآندروژنیسم آدرنال به طور چشمگیری در عملکرد تخمدان پس از مصرف مکمل DHEA بهبود یافتند. مطالعه دیگری که توسط دانشمندان انجام شد نشان داد که در زنان با فنوتیپ AMH بالا/کم تستوسترون مرتبط با نارسایی آدرنال، مکمل DHEA تستوسترون پایین را با تستوسترون طبیعی برابر می کند و نتایج چرخه IVF را عادی می کند. در مجموع، بیماران با سطوح DHEA-S پایین، که به هیپوآندروژنیسم آدرنال دلالت دارد، می توانند بهبود بیشتری را از مکمل DHEA بدست آورند. علاوه بر این، در کشورهای توسعه یافته، بیشتر موارد نارسایی اولیه آدرنال ناشی از خودایمنی است که اغلب با سایر ناهنجاری های خودایمنی همراه است. بنابراین ممکن است بررسی بیشتر برای خودایمنی در این بیماران مورد نیاز باشد.

 

قرص دی اچ ای آ ۱۰۰ جالینوس برای درمان ناباروری زنان

 


 

فواید قرص دی اچ ای آ برای مردان:

DHEA (دهیدرواپی آندروسترون) یک هورمون استروئیدی است که به شکل مکمل موجود است که گاهی اوقات برای افزایش سطح تستوسترون استفاده می شود. DHEA که به طور طبیعی توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود توسط بدن به تستوسترون و سایر هورمون های جنسی تبدیل می شود.

 

چرا مردان از DHEA برای افزایش تستوسترون استفاده می کنند؟

با افزایش سن مردان، سطح تستوسترون آنها به تدریج 10 درصد در هر دهه پس از 30 سالگی کاهش می یابد. از طریق استفاده از مکمل های DHEA، بسیاری از مردان قصد دارند با اثرات منفی کاهش سطح تستوسترون مقابله کنند. مصرف DHEA برای افزایش تولید تستوسترون ممکن است مزایای زیر را ارائه دهد:

 •      تقویت عملکرد سیستم ایمنی
 •      کمک به روحیه و حافظه بهتر
 •      کاهش توده چربی و پیشگیری از چاقی
 •      بهبود عملکرد جنسی
 •      بهبود سلامت پوست
 •      بهبود عملکرد ورزشی
 •      افزایش انرژی
 •      افزایش میل جنسی
 •      افزایش تولید اسپرم
 •      افزایش توده عضلانی و تراکم استخوان

 

برخی از طرفداران پیشنهاد می کنند که مصرف DHEA برای افزایش تولید تستوسترون می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند. علاوه بر این، DHEA اغلب به عنوان جایگزینی برای درمان جایگزینی تستوسترون معرفی می شود.

 

افزایش تستسترون با قرص دی اچ ای آ ۱۰۰ جالینوس

 

علم پشت استفاده از DHEA برای افزایش تستوسترون

تا کنون، حمایت علمی کمی برای این ادعا وجود دارد که مصرف مکمل‌های DHEA می‌تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد. چندین مطالعه کوچک نشان می دهد که DHEA ممکن است به تحریک تولید تستوسترون کمک کند و طیف وسیعی از فواید را ارائه دهد.

به عنوان مثال، برخی از مطالعات نشان می دهد که استفاده از مکمل های DHEA ممکن است منجر به افزایش سطح تستوسترون شود که می تواند به بهبود عملکرد ورزشی کمک کند. اینها شامل مطالعه ای است که در سال 2013 در مجله اروپایی فیزیولوژی کاربردی منتشر شد، که در آن به هشت مرد میانسال یک مکمل DHEA یک شب قبل از تکمیل یک برنامه تمرینی تمرین تناوبی با شدت بالا داده شد. نتایج نشان داد که استفاده از مکمل‌های DHEA باعث افزایش سطح تستوسترون و جلوگیری از کاهش آن سطوح در طول ورزش می‌شود.

تحقیقات دیگر در مورد استفاده از مکمل های DHEA شامل یک مطالعه کوچک است که در سال 1999 در مجله Urology منتشر شد. برای این مطالعه، 40 بیمار از یک کلینیک اختلال نعوظ به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند: گروه اول یک مکمل DHEA را هر روز به مدت شش ماه مصرف کردند. ، در حالی که گروه دوم برای همان دوره زمانی دارونما مصرف کردند. اگرچه افرادی که تحت درمان با مکمل های DHEA قرار گرفتند، بهبود قابل توجهی را در توانایی خود برای دستیابی یا حفظ نعوظ تجربه کردند، نویسندگان این مطالعه خاطرنشان کردند که DHEA تأثیری بر سطح تستوسترون ندارد.

 

استفاده از DHEA برای افزایش تستوسترون؟

با توجه به خطرات بالقوه سلامتی، مهم است که هنگام استفاده از مکمل های DHEA برای هر منظوری احتیاط کنید. اگر در نظر دارید از DHEA برای افزایش تستوسترون استفاده کنید، قبل از شروع رژیم مکمل خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. ممکن است ارزش بررسی درمان جایگزینی تستوسترون را به عنوان یک جایگزین داشته باشد، زیرا داده های بیشتری برای حمایت از آن با سطوح پایین تستوسترون تایید شده وجود دارد. خود درمانی و اجتناب یا به تاخیر انداختن مراقبت استاندارد ممکن است عواقب جدی داشته باشد.

 

 


 

مشخصات کپسول دی اچ ایی ای 100 میلی گرم جالینوس:

 • تعادل هورمونی برای زنان و مردان
 • بهبود قوای باروری در زنان
 • آنتی اکسیدان قوی
 • تقویت ایمنی
 • افزایش انرژی
 • کمک به بهبود روحیه و جلوگیری از افسردگی
 • سلامت روان و حافظه
 • ضد پیری
 • حفظ سلامت پوست

 

 


 

نحوه مصرف مکمل DHEA 100mg جالینوس:

طبق دستور پزشک مصرف شود.

 

 


 

ترکیبات دی اچ ای ای 100 جالینوس:

هر قرص حاوی 100 میلی گرم دی اچ ای آ

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف مکمل DHEA:

 • مصرف مکمل دی اچ ای آ برای کودکان و زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف مکمل دی اچ ای آ با پزشک مشورت کنید.
 • در صورت ابتلا به مشکلات قلبی، بیماری کبدی، دیابت ، کلسترول بالا، مشکلات تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک و سابقه لخته شدن خون از مصرف مکمل DHEA جالینوس خودداری کنید.
 • دی اچ ای آ ممکن است در موارد نادر، باعث سردرد، خستگی، بی خوابی و احتقان شود.

 

مشخصات کلی
مقدارقرص: 100 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1338001141102835
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات