منو
سبد خرید شما

پودر گلوتامین پیور دوبیس 300 گرمی | کاهش تخریب و افزایش ریکاوری عضلات

پودر گلوتامین دوبیس
پودر گلوتامین دوبیس
-10 %
پودر گلوتامین دوبیس
پودر گلوتامین دوبیس
پودر گلوتامین پیور دوبیس 300 گرمی | کاهش تخریب و افزایش ریکاوری عضلات
 • موجودی: موجود
 • مدل: Doobis Glutamine Pure 100% Powder - 300 g
 • بارکد: 626205720010
351,000 تومان
390,000 تومان
اشتراک گذاری در :

پودر گلوتامین پیور دوبیس Doobis Glutamine Pure 100% Powder حاوی آمینو اسید گلوتامین خالص از برند دوبیس است. پودر گلوتامین دوبیس نوتریشن حاوی ۳۰۰ گرم گلوتامین خالص برای افزایش انرژی و همچنین کمک به افزایش سرعت ریکاوری در عضلات است. پودر گلوتامین پیور دوبیس همچنین باعث کمک به ساخت عضلات جدید و رشد عضلانی می شود.

 

پودر گلوتامین پیور دوبیس حاوی ۶۰ سروینگ است که هر سروینگ از ۵ گرم گلوتامین خالص تشکیل شده است تا بتواند از عضلات حمایت کند. البته گلوتامین جزو آمینو اسیدهای نیمه ضروری است که نشان از این دارد که توسط بدن ساخته می شود و همچنین می توان آن را از طریق تغذیه دریافت کرد. اما برای ورزشکاران با افزایش فعالیت های ورزشی، نیاز به رساندن گلوتامین از طریق مکمل ها بیشتر وجود خواهد داشت.

 

سایر مکمل های گلوتامین را مشاهده کنید.

 

پودر گلوتامین دوبیس گلوتامین خالص پودری

 


 

مشخصات گلوتامین پیور دوبیس نوتریشن:

 • کمک به افزایش ریکاوری عضلات
 • حاوی ۵ گرم گلوتامین خالص در هر سروینگ
 • کمک به رشد عضلات
 • محافظت از عضلات و جلوگیری از تحلیل آن
 • کاهش خستگی عضلات و افزایش انرژی

 

 


 

نحوه مصرف پودر گلوتامین دوبیس ۳۰۰ گرمی:

یک پیمانه بعد از تمرین، یک پیمانه قبل از خواب

 

 


 

ترکیبات گلوتامین پیور ۱۰۰ درصد دوبیس (در هر ۵ گرم معادل یک سروینگ):

نام ترکیب

مقدار

L-Glutamine

5 g

 

 


 

اهمیت گلوتامین در بدن:

گلوتامین فراوان ترین اسید آمینه در بدن ما است. این برای پشتیبانی از بسیاری از عملکردهای سالم کار می کند، از جمله:

 • ساخت پروتئین برای بافت عضلانی
 • سلول های سوخت رسان که از روده های ما محافظت می کنند
 • حمایت از سلول های سیستم ایمنی
 • کمک به سم زدایی کبد از مواد خارجی

 

بدن شما گلوتامین می سازد، اما ما آن را در غذاهایی مانند گندم، بادام زمینی، ذرت و شیر نیز مصرف می کنیم. کمبود آن بسیار نادر است و ناشی از مصرف ناکافی نیست بلکه ناشی از یک اختلال ژنتیکی است. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که مکمل گلوتامین ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد و دانشمندان به مطالعه پتانسیل اسید آمینه برای پیشگیری یا درمان برخی شرایط ادامه می دهند.

 

فواید گلوتامین برای عضلات

 

فواید سلامتی:

در حالی که بدن ما گلوتامین مورد نیاز خود را برای عملکرد تولید می کند، ممکن است در هنگام استرس ناشی از آسیب یا بیماری به مقدار بیشتری نیاز داشته باشد. بسیاری از مطالعات بالینی نشان می‌دهند که گلوتامین به کاهش اثرات درمان‌های سرطان مانند تحلیل عضلات، التهاب دهان، تهوع، استفراغ و اسهال کمک می‌کند. مکمل همچنین با اقامت کوتاهتر در بیمارستان و نرخ مرگ و میر کمتر برای بیماران بیمار مرتبط است.

این یافته ها توسط تحقیقاتی که روی اثرات گلوتامین بر سلامتی انجام می شود، از جمله:

 

مواد غذایی حاوی گلوتامین

 

پشتیبانی از سیستم ایمنی:

گلوتامین منبع اصلی سوخت برای لنفوسیت‌های بدن شما، گلبول‌های سفید خون است که با عفونت و بیماری مبارزه می‌کنند. اما سطح گلوتامین خون شما زمانی که بیمار یا مجروح هستیم کاهش می یابد و توانایی این سلول های ایمنی برای دفاع از بدن شما را کاهش می دهد.

در حالی که شواهد متناقضی در مورد تقویت ایمنی در افراد سالم وجود دارد، مطالعات نشان می دهد که می تواند زمان بهبودی را بهبود بخشد و عوارض را در هنگام بیماری کاهش دهد.

 

تنظیم سلامت روده:

پشتیبانی از سیستم ایمنی گلوتامین ارتباط نزدیکی با فعالیت آن در روده های ما دارد. اسید آمینه به حفظ پوشش روده شما کمک می کند و اطمینان می دهد که بدن شما مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب می کند - از سلامتی خوب حمایت می کند و در برابر مشکلات جدی مانند سندرم روده نشتی محافظت می کند.

روده ما بزرگترین عضو در سیستم ایمنی است، به همین دلیل است که برخی از دانشمندان معتقدند که گلوتامین ممکن است از ایمنی بهتری پشتیبانی کند. شواهدی وجود دارد که مکمل‌های گلوتامین ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری‌های روده مانند بیماری کرون، بیماری سلیاک و التهاب روده مفید باشد.

 

کمک به ریکاوری عضلات:

گلوتامین برای حفظ پروتئین ماهیچه ضروری است. اولین بار به عنوان یک مکمل تناسب اندام که برای افزایش عضله و چربی سوزی تبلیغ می شود، محبوبیت پیدا کرد. دانشمندان به مطالعه این ادعاها ادامه می دهند و در حالی که مطالعات هیچ اثر عضله سازی را تایید نمی کنند، اما به کاهش خستگی و بهبود ریکاوری ورزش کمک می کند.

مطالعات نشان می دهد که هنگام مصرف مکمل گلوتامین، ورزشکاران درد عضلانی و کاهش قدرت کمتری داشتند. همچنین ممکن است آسیب عضلانی و عملکرد ورزشی را نیز کاهش دهد،

 

پودر گلوتامین پیور دوبیس ۳۰۰ گرمی

 

خطرات سلامتی:

از آنجایی که بدن ما گلوتامین می سازد و در بسیاری از غذاها یافت می شود، در مقادیر معمولی بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، برخی از خطرات بالقوه برای سلامتی وجود دارد، بنابراین قبل از افزودن مکمل گلوتامین به رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید.

 

خطرات بالقوه ای که باید قبل از مصرف گلوتامین در نظر بگیرید ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مکمل بلند مدت:

مصرف زیاد در طول زمان ممکن است نحوه توزیع و استفاده بدن از آمینو اسیدها از جمله خود گلوتامین را تغییر دهد. تأثیر طولانی مدت این تغییر ناشناخته است، اما ممکن است خطر مشکلات سلامتی را افزایش دهد.

عوارض جانبی خطرناک:

در حالی که غیرمعمول است، مقادیر زیاد گلوتامین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که نیاز به توجه پزشک دارد، از جمله خون در ادرار، تغییر رنگ پوست، کمردرد، ضربان قلب سریع، سرگیجه یا بثورات.

عوارض جانبی خفیف:

معرفی یک مکمل گلوتامین به رژیم غذایی شما ممکن است عوارض جانبی خفیفی ایجاد کند. شایع ترین عوارض جانبی شامل سرفه و تغییر در حرکات روده است. با دوزهای کم شروع کنید تا بدن خود را با مکمل سازگار کند، اما اگر ناراحتی شدید است یا از بین نمی رود، با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است آلرژی داشته باشید.

بارداری:

شواهد کافی برای تایید بی خطر بودن گلوتامین برای زنان باردار یا شیرده وجود ندارد.

بیماری های کبد و کلیه:

مکمل های گلوتامین ممکن است علائم بیماری کبد و کلیه را در افراد مبتلا به این شرایط بدتر کند.

 

مقدار و مقدار مصرف:

مقدار و دفعات مصرف گلوتامین به دلیل مصرف آن بستگی دارد. به طور کلی، کارآزمایی‌های بالینی از دوزهای 5 تا 45 گرمی در روز به مدت حداکثر شش هفته استفاده می‌کنند که عوارض جانبی منفی ندارند.  محققان تخمین می زنند که ما روزانه حدود 3 تا 6 گرم در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم. از آنجایی که اثرات طولانی مدت مصرف زیاد گلوتامین ناشناخته است، مصرف رژیم غذایی خود را با مقادیر کم مطابق دستورالعمل های محصول تکمیل کنید. اما ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای سلامتی شما بی خطر است.

 

مکمل گلوتامین پیور دوبیس

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف گلوتامین:

 • افراد زیر 18 سال مصرف نکنند.
 • بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.
 • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم های باردار بدون اجازه پزشک مصرف نکنند.
 • دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.
 • هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه کنید.
 • بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.
 • برخی افراد ممکن است به گلوتامین و یا مشتقات آن حساسیت داشته باشند. بنابراین مصرف آن باید در طی دوران تمرینات ورزشی (پیش از انجام مسابقات) مورد آزمون قرار گیرد تا در صورت بروز حساسیت از مصرف آن خودداری گردد.

 

مشخصات کلی
مقدارپودر: 300 گرم
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی4204805778535372
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057200107
سایر توضیحاتتعداد سروینگ: 60

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات