پاپیلوگارد چیست؟

پاپیلوگارد Papilloguard یک واکسن نوترکیب حاوی ذرات شبه ویروسی است که به منظور پیشگیری از سرطان های ناشی از ابتلا به گونه های 16 و 18 ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کاربرد دارد.  پاپیلوگارد  یک سرنگ از پیش پر شده حاوی سوسپانسیون، آماده برای تزریق عضلانی است. ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک ویروس شایع است که به آسانی از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود. گونه های پرخطر این ویروس در صورت عدم درمان، عامل ایجادکننده سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان های دهان و حلق و... می باشند.

 

در حال حاضر واکسن پاپیلوگارد در داروخانه داروکالا موجود است.

 

 

 

HPV نقش مهمی در ایجاد چندین بیماری دارد.

درمان سرطان دهانه رحم با واکسن پاپیلوگارد


 

سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع در خانم ها است. آمارها نشان داده در سال 2018 تعداد 570 هزار خانم با سرطان دهانه رحم تشخیص داده شده و منجر به فوت 311 هزار نفر شده است. HPV عامل اصلی سرطان دهانه رحم است و گونه های 16 و 18 آن عامل 70 % از موارد سرطان دهانه رحم می باشد. بهترین راه پیشگیری، واکسیناسیون HPV در سنین پایین، عدم مصرف دخانیات، داشتن رابطه جنسی امن و سالم و معاینات منظم و دوره ای و انجام آزمایشات پاپ اسمیر است.

 

مقاله انواع واکسن کرونا و میزان ایمنی آنها را مشاهده کنید.

 

آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری سرطان رحم

 


 

پیشگیری از سرطان بهتر از درمان است

درمان سرطان دهانه رحم شامل عمل جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی (پرتو درمانی)‌ می شود. واکسیناسیون HPV از سایر انواع سرطان ایجاد شده توسط این ویروس نیز پیشگیری می کند در حالی که تست های غربالگری تنها برای سرطان دهانه رحم انجام می شود.

 

 


 

بهترین زمان برای تزریق واکسن پاپیلوگارد:

بهترین سن تزریق در دختران 9 تا 13 ساله است. همچنین توصیه می شود همه ی افراد، تا 26 سالگی واکسینه شوند. افراد 26 تا 45 سال که واکسینه نشده اند، با مشورت پزشک، دوره واکسیناسیون خود را آغاز کنند.

بهترین زمان برای تزریق واکسن پاپیلوگارد

 


 

اثر بخشی و ایمنی واکسن پاپیلوگارد چگونه است؟

اثربخشی واکسن پاپیلوگارد طبق نتایج مطالعه بالینی انجام شده برای مقایسه پاپیلوگارد  و برند مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا، این دو دارو اثربخشی مشابهی دارند. مطالعات ایمنی در مورد واکسن HPV در هزاران زن در سراسر جهان قبل از صدور مجوز انجام شده است. نتایج مطالعات در ایران نیز نشان داد كه واكسن پاپیلوگارد، پروفایل ایمنی مناسبی دارد.

 

 


 

موارد احتیاط واکسن پاپیلوگارد:

• حساسیت: واکسن های HPV برای مصرف در افرادی که بعد از دوز قبلی واکسن، یا به یک جز از واکسن، واکنش حساسیت شدید داشته اند، توصیه نمی شود.

• بارداری: واکسن های HPV در بارداری توصیه نمی شود. اگر فردی پس از شروع دوره واکسیناسیون باردار شود، باقی مانده رژیم 3 دوز باید تا پایان دوره بارداری به تأخیر بیفتد.

• تب شدید: افراد با تب شدید نباید واکسینه شوند.

• سیستم ایمنی ضعیف: واکسیناسیون HPV بی خطر است و برای افراد مبتلا به HIV که واکسن دریافت می کنند مشکلی ایجاد نمی کند و توصیه می شود. با این حال، پاسخ ایمنی و اثر واکسن ممکن است در این افراد کمتر از افراد بدون نقص ایمنی باشد.

 

 


 

ترکیبات پاپیلوگارد چیست؟

ترکیبات موجود در هر دوز (۵/ ۰ میلی لیتر):

پروتئین L1 ویروس پاپیلومای انسانی نوع 16      20 میکروگرم
پروتئین L1 ویروس پاپیلومای انسانی نوع 18      20 میکروگرم

 

 


 

شرایط نگهداری واکسن پاپیلوگارد:

  • پاپیلوگارد ® باید در یخچال (دمای 8 - 2 درجه سانتی گراد) نگهداری و از یخ زدگی محافظت شود.
  • برای محافظت از تابش نور در جعبه نگهداری شود

 

 

شما می توانید برای تهیه این محصول با هماهنگی با تلفن های داروخانه به همراه نسخه به داروخانه دکتر نثارحسینی مراجعه کرده و این محصول را تهیه فرمایید.