آیا دوزهای مختلف گونال اف را میتوان جایگزین کرد؟

در برخی داروها ممکن است جایگزینی و ترکیب دوزهای مختلف باعث تغییر در اثربخشی داروها شود. اما این موضوع  در مورد داروی گونال اف مشکلی ایجاد نکرده و اثربخشی دارو را تحت تاثیر قرار نمیدهد؛ به این دلیل که واحد های گونال اف به صورت حجمی تعریف شده اند.

مثلا به جای دوز 900، میتوان 3 دوز 300 و یا 2 دوز 450 را جایگزین کرد.

همچنین میتوان به جای دوز 300، چهار دوز 75 و به جای دوز 450، شش دوز 75 یا یک دوز 300 به همراه دو دوز 75 تزریق نمود.

جایگزین دوز 900 گونال اف

آیا دوزهای گونال اف قابل جایگزینی هستند؟

تزریق گونال اف به صورت زیرجلدی ( دور ناف ) بوده و به لحاظ فیزیکی دوز 300 به بالای این دارو به صورت pen (قلمی) و دوز 75 به صورت پودر قابل ترکیب با آب مقطر موجود میباشد.

انواع تزریق تزریق زیرجلدی

چه روزی از سیکل باید تزریق  Gonal F را شروع کرد ؟

تزریق به طور معمول حدود 10-12 روز یا تا زمان نزدیک شدن به تخمک گذاری انجام میشود و باید تقریباً در هر روز ، معمولاً بین ساعت 6 عصر تا 10 شب انجام شود.

در صورت فراموش کردن و یا از دست دادن یک وعده تزریق Gonal-F چه اتفاقی می افتد؟

در صورت فراموش کردن تزریق دوز تجویز شده در روز، به محض یادآوری، دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است ، دوز فراموش شده را رها کرده و دوز بعدی خود را در زمان معمول مصرف کنید. به یاد داشته باشید که نباید دو دوز Gonal-F را همزمان مصرف کنید.

آیا می توان Gonal-F  را سرد تزریق کرد؟

اگر قلم GONAL-f ® از پیش پر شده خود را در یخچال نگهداری می کنید ، حدود نیم ساعت قبل از تزریق آن را بیرون بیاورید تا دارو با دمای اتاق تنظیم شود. این امر باعث می شود تزریق راحت تر از زمانی که دارو سرد است باشد.

 هشدار:

تمامی دوزهای مصرفی و زمان های تزریق هر شخص منحصر به فرد بوده و با توجه به نظر پزشک متخصص تعیین میشود. بنابراین از مصرف خودسرانه ی این دارو و پیشنهاد آن به افراد دیگر خودداری فرمایید.

 

گرد آورنده: دنیا کشاورز

 

 

درحال حاضر آمپول گونال اف در داروخانه ی دکتر نثارحسینی موجود می باشد. برای اطلاعات بیشتر با داروخانه تماس حاصل فرمایید.