بوتاکس مصپورت (مسپورت)

 

بوتاکس مصپورت یا Masport botox یکی از بهترین مارک های بوتاکس است که ساخت ایران می باشد. در این مقاله راجع به تزریق ژل صورت، تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت،قیمت بوتاکس مصپورت 500 واحدی توضیح داده خواهد شد. بوتاکس مصپورت تقریبا کارایی مشابه با بوتاکس دیسپورت که ساخت کشور انگلیس است را دارد. این تولید ایرانی در مقایسه با محصولات غیر استاندارد و فیک موجود در بازار ، کیفیت بسیار بالایی دارد و به بازارهای جهانی نیز صادر می گردد.

 

تزریق ژل

 

 

 

نحوه عملکرد بوتاکس مصپورت برای رفع چین و چروک صورت

 

بوتاکس مصپورت نوعی پروتئین است که از  باكتری كلستريديوم بوتولینوم تهیه می گردد. توکسین بوتولینیوم A می ‌تواند موجب مسموميت ‌های غذايی شدید شود. به این خاطر جهت کاربردهای پزشکی مورد نیاز، بوتاکس مسپورت به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس مصپورت بعد از تزریق به فرد، جذب عضله شخص می گردد. پس از جذب در پایانه های عصبی فرد که فرمان انقباض را به عضلات می رساند، جای می گیرند. در این ناحیه از بدن واسطه ای شیمیایی به نام استیل کولین مسئول انقباض عضلات می باشد. بوتاکس موجود در این قسمت از عملکرد استین کولین جلوگیری می نماید. در نهایت این عمل موجب فلج عضلانی موقت می گردد و سه الی شش ماه پایداری دارد.

 


موارد مصرف بوتاکس مصپورت:

 •  
 •     از بین بردن خطوط اخم و چروک پیشانی و بین ابرو، بوتولینوم توکسین تیپ A برای درمان اسپاسم صورت بلفاروپلاسم
 •     محو کردن خطوط چروک در دیگر نواحی صورت، اسپاسم نیمه صورت(همی فاسیال)
 •     درمان فلج مغزی اسپاسمودیک
 •     بهبود میگرن مزمن
 •     درمان ناهنجاری گردن
 •     تورتيكولی اسپاسمودیک
 •     اختلال صدای اسپاسمودیک

 

 

بوتاکس مصپورت 500 واحدی

 

 

 

مشخصات بوتاکس مصپورت:

 

نام ژنریک : توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ آ

نام تجاری : MASPORT

شکل دارویی : پودر لیوفیلیز استریل تزریقی در واحدهای ۵۰۰ و ۱۵۰

بسته بندی : ویال ۳ میلی لیتری

تاریخ انقضا: ۶ ماه

مقدار استفاده : حداکثر سه نفر

 

تفاوت بوتاکس مصپورت با دیسپورت

 

1- تفاوت بوتاکس مصپورت با دیسپورت می توان گفت بیشتر مربوط به ویال های آنها می باشد. ویال های دیسپورت حالت پودری شکل دارند که دمای نگهداری آنها باید زیر  صفر درجه باشد. در صورتی که ویال های مصپورت در حرارتی بین 2 تا 8 درجه باید نگهداری گردد. چنانچه دمای نگهداری هر کدام از بوتاکس های مصپورت ودیسپورت مناسب نباشد، منجر به فاسد شدن می گردد.

2- از دیگر تفاوت های بوتاکس دیسپورت با مصپورت این است که تهیه بوتاکس دیسپورت از ماده اصلی لبنیات و شیر یعنی لاکتوز می باشد. از این رو افرادی که به مواد لبنی و شیر آلرژی یا حساسیت دارند، توصیه می شود از تزریق دیسپورت خودداری نمایند.

3-سرعت شروع و اثرگذاری نهایی از تفاوت های دیگر مسپورت و دیسپورت است. بوتاکس مصپورت پس از چهل و هشت ساعت شروع به اثر گذاری می کند. سپس بعد از چهارده روز به نتیجه دلخواه می رسید. بوتاکس دیسپورت بعد از بیست و چهار ساعت شروع به اثرگذاری می نماید. و بعد از یک هفته به نتیجه دلخواه می رسید.

4-تفاوت دیگر بوتاکس مصپورت با دیسپورت در مقدار تزریق آنها می باشد. مقدار تزریق دیسپورت معمولا دو الی سه برابر بیشتر از بوتاکس مسپورت اثر می گذارد.

5-از دیگر تفاوت های بوتاکس مصپورت و دیسپورت می توان به ایجاد درد و تورم بیشتر در حالت تزریق مصپورت اشاره کرد. زیرا در حالت تزریق دیسپورت درد و تورم کمتری ایجاد می شود.

 


در ایران 4 نوع بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت می باشد:

 

1- بوتاکس  Masport مصپورت ایرانی

2- بوتاکس دیسپورت انگلیسی  Dysport

3- بوتاکس زیومین آمریکایی-آلمانی  Xeomin این نوع بوتاکس نیاز به نگهداری در یخچال ندارد.

4- بوتاکس نورونوکس کره ای Neuronox

 


چه مواردی در ماندگاری تزریق ژل و بوتاکس تاثیر گذار است؟

 

 •     پایداری ژل تزریقی و بوتاکس در افراد جوانتر با حجم عضله بیشتر و قویتر به مراتب از افراد پیرتر بهتر است.
 •     دوام تزریق ژل و بوتاکس در افراد غیر سیگاری به طبع بیشتر است.
 •     چقدر در معرض تابش نور خورشید قرار دارید. و اینکه از قبل چقدر آسیب پوستی از آفتاب داشتید. هر کدام یک از این موارد بسیار تاثیر گذار است.
 •     مراقبت های پوستی،میکرو ابریژن و استفاده از فیشال و دیگر موارد در ماندگاری بوتاکس مصپورت یا دیگر بوتاکس ها تاثیرگذار است.

 

جهت راهنمایی بیشتر برای تهیه این دارو (با نسخه پزشک) می توانید با داروخانه دکتر نثار حسینی با شماره تلفن 77882823 - 021 تماس حاصل فرمایید.