منو
سبد خرید شما

کپسول آدومدز اشبال شیمی | ضد افسردگی و آرام بخش

قرص آدومدز اشبال شیمی
کپسول آدومدز اشبال شیمی | ضد افسردگی و آرام بخش
 • موجودی: موجود
 • مدل: Ashbal Chemi Adomeds - 30 Caps
277,900 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول آدومدز اشبال شیمی Ashbal Chemi Adomeds یک مکمل مناسب برای بهبود خلق و خو است. کپسول آدومدز ماده موثره SAM-e یا S-Adenosyl-L-Methionine است. SMA-e موجود در مکمل آدومدز یک ماده طبیعی است که در سلول های بدن یافت می شود. از این ماده برای تولید انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین در بدن استفاده می شود و این ماده به همین جهت برای بدن مورد نیاز است. در واقع کپسول آدومز اشبال شیمی همان SAM-e بدن شماست که سبب ایجاد احساس خوب و آرامش در شما می شود.

همچنین این ماده باعث می شود تا از افسردگی و بی حوصلگی فاصله گرفته و احساس خوبی داشته باشید. کپسول آدومدز نیست حاوی همین ماده است که می تواند این احساس را به شما با اضافه کرده ماده SAM-e در بدن ایجاد کند.

 

کپسول آدومدز ابتدا مستقیما از ایتالیا و از شرکت گنوسیس ایتالیا وارد ایران می شد. اما اکنون شرکت اشبال شیمی با استفاده از مواد اولیه شرکت گنوسیس توانسته است که این محصول را در بسته بندی ۳۰ عددی تولید کند.

 

ashbal chemi adomeds

 

کپسول آدومدز برای چه کسانی مناسب است؟

کپسول آدومدز برای افرادی که احساس افسردگی و بی حوصلگی می کنند. مناسب است. همچنین از آدومدز برای درمان کمکی به تسریع روند درمان افسردگی کمک می کند. کپسول آدومدز اشبال شیمی همچنین مناسب برای بانوانی است که دچار سندرم پیش از قاعدگی یا (Premenstrual Syndrome) هستند، و به این علت دچار مشکلات و اختلالات خلقی می شوند، موثر و مناسب است.

 

کپسول آدومز اشبال شیمی همچنین می تواند مناسب برای کاهش اختلال در عملکرد جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی باشد. آدومدز می تواند برای افراد سالمند نیز با توجه به نظر پزشک مناسب باشد چرا که به طور طبیعی و با افزایش سن، SAM-e در مغز کاهش پیدا کرده و خلق و خو را تحت تاثیر قرار می دهد. کپسول آدومدز می تواند در این زمینه نیز کمک کننده و موثر باشد.

 

آیا می توانید SAMe را به طور طبیعی از غذا دریافت کرد؟

SAMe در غذا یافت نمی شود و به طور طبیعی در بدن تولید می شود. با این حال، افرادی که سطوح پایین متیونین، فولات یا ویتامین B12 دارند ممکن است در تولید SAMe کافی مشکل داشته باشند.

 

در ادامه توضیحات داروکالا به این موضوع خواهیم پرداخت که SAM-e دقیقا چیست و چه عملکردی را به صورت طبیعی در بدن ما ایفا می کند.

 

قرص ضد افسردگی آدومدز اشبال شیمی

 


 

اس-آدنوزیل ال متیونین چیست؟

S-adenosyl-L-methionine (SAMe) ترکیبی است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. SAMe به تولید و تنظیم هورمون ها و حفظ غشای سلولی کمک می کند. نسخه مصنوعی SAMe به عنوان یک مکمل غذایی در دنیا موجود است.  SAMe را می توان به صورت خوراکی، از طریق تزریق عضلانی یا IV مصرف کرد. مردم به طور کلی از SAMe برای درمان افسردگی، آرتروز و بیماری های کبدی استفاده می کنند. با این حال، SAMe همچنین می تواند با داروهای ضد افسردگی تداخل داشته باشد.

SAMe در اوایل دهه 1950 کشف شد. در بدن از متیونین، اسید آمینه موجود در غذاها ساخته می شود. مشخص شده است که عملکردهای کلیدی را در سلول های زنده تنظیم می کند.

سطوح غیر طبیعی SAMe در بدن در بیماری های کبدی و افسردگی گزارش شده است. این امر محققان را بر آن داشت تا بررسی کنند که آیا SAMe ممکن است در درمان این شرایط مفید باشد یا خیر. این ایده که SAMe ممکن است برای استئوآرتریت مفید باشد، از مطالعات SAMe برای افسردگی ناشی شد. برخی از شرکت کنندگان در مطالعات افسردگی که همچنین مبتلا به استئوآرتریت بودند، گفتند که علائم مفصلی آنها با مصرف SAMe بهبود یافته است.

اگر با بیماری هایی مانند استئوآرتریت یا افسردگی زندگی می کنید، ممکن است از قبل بدانید که چگونه می تواند بر جنبه های دیگر سلامت شما تأثیر بگذارد و به مسائلی مانند افزایش وزن، مشکل در خوابیدن و درد مزمن کمک کند.

یکی از داروهایی که گفته می‌شود افسردگی، آرتریت و سایر شرایط را کاهش می‌دهد، مکمل SAMe است که به نام آدمتیونین یا S-آدنوزیل متیونین نیز شناخته می‌شود. SAMe شکل مصنوعی ترکیبی است که به طور طبیعی در بدن از متیونین (یک اسید آمینه ضروری) و آدنوزین تری فسفات (یک ترکیب انرژی‌زا) تولید می‌شود.

 

SAMe به طور طبیعی در غذا یافت نمی شود. بدن معمولاً آنچه را که برای سلامتی نیاز دارد تولید می‌کند، با این حال، برخی از بیماری‌ها و سطوح پایین متیونین، فولات یا ویتامین B12 به سطوح پایین SAMe کمک می‌کنند. تصور می‌شود که SAMe می‌تواند به ترویج تولید مواد شیمیایی که نقش کلیدی در فرآیندهای مختلف بدن دارند کمک کند.

 

فواید کپسول ادومدز اشبال شیمی

 

SAMe معمولاً برای مسائل بهداشتی زیر استفاده می شود:

 •      اضطراب
 •      افسردگی
 •      فیبرومیالژیا
 •      آرتروز
 •      کلستاز
 •      سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

 

همچنین گفته می شود که SAMe عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد، سلامت کبد را تقویت می کند، روند پیری را کند می کند و به افراد کمک می کند تا سیگار را ترک کنند.

 

فواید سلامتی SAMe:

در اینجا نگاهی به برخی از تحقیقات در مورد مزایای احتمالی SAMe داریم.

آرتروز:

SAMe در درمان آرتروز زانو یا لگن نویدبخش است. گفته می شود که درد را تسکین می دهد و خواص ضد التهابی دارد و برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است باعث ترمیم غضروف شود.

 

آرتروز

 

افسردگی:

در یک مرور تحقیقاتی که در پایگاه داده‌های مرورهای سیستماتیک کاکرین در سال 2016 منتشر شد، دانشمندان هشت کارآزمایی بالینی منتشر شده قبلی را تجزیه و تحلیل کردند که SAMe را با داروهای ضد افسردگی ایمی پرامین، دزیپرامین، یا اسیتالوپرام یا دارونما مقایسه کردند.

SAMe هنگام استفاده با داروهای ضد افسردگی انتخابی مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRI) نسبت به دارونما برتر بود، اما شواهد با کیفیت پایین در نظر گرفته شدند. در مقایسه با ایمی پرامین، شرکت‌کنندگان کمتری هنگام درمان با فرم تزریقی SAMe، عوارض جانبی را تجربه کردند. SAMe با دارونما یا داروهای ضد افسردگی مانند ایمی پرامین یا اسیتالوپرام زمانی که به تنهایی استفاده می شد تفاوتی نداشت.

در نتیجه‌گیری، نویسندگان مرور بیان می‌کنند که استفاده از SAMe برای افسردگی باید در کارآزمایی‌های بزرگ‌تر و با برنامه‌ریزی بهتر بیشتر بررسی شود.

 

فیبرومیالژیا:

در یک بررسی تحقیقاتی منتشر شده در مجله طب مکمل و جایگزین در سال 2010، دانشمندان 70 کارآزمایی بالینی منتشر شده قبلی را بررسی کردند که استفاده از انواع مختلف درمان های مکمل را برای سندرم خستگی مزمن و فیبرومیالژیا ارزیابی می کرد. همراه با منیزیم، ال-کارنیتین، طب سوزنی و چندین نوع تمرین مدیتیشن، نویسندگان مرور، SAMe را در میان درمان‌هایی با بیشترین پتانسیل برای تحقیقات بیشتر در مورد اثربخشی آنها در برابر این شرایط نام بردند.

 

بیماری کبد:

یک مرور تحقیقاتی منتشر شده در مجله PLoS One در سال 2015 نشان می دهد که SAMe ممکن است عملکرد کبد را در افراد مبتلا به بیماری مزمن کبد بهبود بخشد. با این حال، نویسندگان در ارزیابی 12 کارآزمایی بالینی منتشر شده قبلی در این مرور، دریافتند که SAMe ممکن است فواید محدودی داشته باشد. در درمان برخی از بیماری های کبدی مانند هپاتیت ویروسی و کلستاز

سلامت کبد با کپسول آدومدز

 

SAMe به طور کلی امن است:

به نظر می رسد SAMe ایمن است و ممکن است در درمان افسردگی و آرتروز موثر باشد. با این حال، SAMe ممکن است با داروهای ضد افسردگی تداخل داشته باشد. از SAMe و داروهای ضد افسردگی تجویزی با هم استفاده نکنید.

ایمنی و عوارض جانبی:

عوارض جانبی SAMe معمولاً خفیف است.

SAMe می تواند باعث شود:

 •      مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع، اسهال یا یبوست
 •      بی خوابی خفیف
 •      سرگیجه
 •      تحریک پذیری
 •      اضطراب
 •      تعریق

 

اگر اختلال دوقطبی دارید، بدون مشورت با پزشک خود از SAMe استفاده نکنید. مکمل ممکن است اضطراب و شیدایی را افزایش دهد.

اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید، قبل از مصرف SAMe با پزشک خود صحبت کنید. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است در معرض افزایش خطر عفونت ناشی از باکتری موسوم به پنوموسیستیس باشند. SAMe ممکن است رشد این میکروارگانیسم را تقویت کند.

 

 

سخن آخر:

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که SAMe نباید همراه یا به جای درمان توصیه شده توسط پزشک شما استفاده شود. اگر می‌خواهید مکمل SAMe را امتحان کنید، حتماً با پزشک خود صحبت کنید تا مزایا و معایب آن را بسنجید و در مورد اینکه آیا این مکمل برای شما مناسب است یا خیر از او سوال کنید.

کپسول آدومدز اشبال شیمی

 


 

مشخصات کپسول آدومدز اشبال شیمی:

 • مناسب برای بهبود افسردگی و بی حوصلگی
 • تسریع روند درمان افسردگی
 • مناسب برای تغییرات اخلاقی در سندرم پیش از قاعدگی
 • بهبود خلق و خو
 • کاهش دهنده عوارض داروهای ضد افسردگی
 • کاهش اختلال در عملکرد جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی
 • یک ماده طبیعی و با کمترین عوارض

 

 


 

نحوه مصرف کپسول آدومدز اشبال شیمی:

پیشنهاد تولید کننده برای مصرف آدومدز 2 کپسول در روز می باشد. هر کپسول را حداقل یک ساعت قبل از هر وعده غذایی استفاده کنید.

دو هفته پس از اولین مصرف، اثرگذاری آدومدز نمایان می شود.
 

 


 

ترکیبات مکمل ضد افسردگی آدومدز اشبال شیمی:

نام ترکیب

مقدار

S-Adenosyl-L-Methionine (SAM-e)

400 mg

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف آدومدز:

موارد منع مصرف :

 • در صورت وجود آلرژی به هر یک از مواد موجود در آدومدز
 • در صورت داشتن سابقه بیماری دو قطبی ( مانیا-افسردگی ) دوزهای بالای این مکمل ممکن است باعث ایجاد حالات مانیک ( افزایش غیر نرمال خلق ) گردد. افراد دارای اختلالات دو قطبی ( مانیا-افسردگی ) بایستی از مصرف این مکمل بپرهیزند زیرا ممکن است باعث تشدید بخش های مانیک شود.

 

موارد احتیاط مصرف :

 • این مکمل نباید همراه با داروهای ضد افسردگی یا به عنوان جایگزین آن ها و بدون مشورت با پزشک مصرف گردد .
 • شواهدی مبنی بر اینکه این فرآورده موتاژن و یا کارسینوژن می باشد ، وجود ندارد . با این حال ، از آنجا که الگوهای متیلاسیون نوکلئیک اسید در بیماران سرطانی دچار تغییر می گردد ، مصرف این مکمل در بیماران سرطانی باید با مشورت پزشک صورت گیرد . افرادی که تحت ژن درمانی هستند ، باید از مصرف آدومدز اجتناب کنند.
 • در صورت ابتلا به بیماری پارکینسون

 

بارداری و شیردهی:

اگرچه آدومدز در زنان باردار مطالعه شده است ، اثر دقیق آن روی جنین در حال رشد به خوبی شناخته شده نیست . مصرف این فرآورده باید طبق تجویز و تایید پزشک متخصص صورت گیرد . مادران شیرده باید از مصرف مکمل آدومدز اجتناب کنند .

 

عوارض جانبی :

 • تاکنون گزارشی مبنی بر بروز عوارض جانبی جدی در اثر مصرف این مکمل تا دوزهای 1600 میلی گرم در روز به مدت طولانی وجود ندارد .
 • عوارض جانبی ناشی از مصرف مکمل می تواند شامل مشکلات گوارشی خفیف ( مانند درد شکم ، تهوع ، اسهال و نفخ شکم ) اضطراب هایپومانیا و بی خوابی باشد . به همین دلایل بهتر است از مصرف آن در شب خودداری گردد. این عوارض معمولا با گذشت زمان کاهش می یابد و یا با مصرف دوزهای کمتر و یا قطع مصرف ، برطرف می گردد . موارد آلرژی به آدومدز تا کنون گزارش نشده است .

 

تداخلات :

 • از آن جایی که آدومدز باعث بهبود خلق می شود ، اگر فردی از ضد افسردگی های دیگر استفاده می کند ، باید تحت مراقبت باشد . آدومدز ممکن است با لوودوپا تداخل داشته باشد . این تداخل شامل کاهش عوارض جانبی و یا کاهش اثربخشی آن به مرور زمان می شود . تا کنون گزارش دیگری مبنی بر تداخلات ناسازگار آدومدز با سایر داروها و مکمل های رژیمی یا غذایی وجود ندارد.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 30 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: مکمل ضد افسردگی ,

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات