منو
سبد خرید شما

قرص کلسیم سیترات آلفا ویتامینز 100 عددی | حاوی کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د۳

کلسیم سیترات آلفا
-45 %
قرص کلسیم سیترات آلفا ویتامینز 100 عددی | حاوی کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د۳
 • موجودی: موجود
 • مدل: Alfa Calcium Citrate + Magnesium+ Zinc+ Vit D3 - 100 Caplet
 • SKU: 2450
 • بارکد: 626185450084
 • تاریخ انقضای محصول: 2023-04
96,700 تومان
174,500 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص کلسیم سیترات آلفا ویتامینز Alfa Calcium Citrate مکملی برای تقویت استخوان و مفاصل با فرم سیترات کلسیم از محصولات آلفا ویتامینز است. قرص کلسیم سیترات آلفا علاوه بر کلسیم، حاوی ۳ ترکیب موثر و حمایت کننده از مفاصل و استخوان است. این سه ترکیب شامل منیزیم، زینک و ویتامین د۳ می باشد.

 

کپلت کلسیم سیترات آلفا ویتامینز باعث بهبود و پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان می شود. وجود منیزیم و زینک نیز به افزایش کارایی این مکمل اضافه می کند. همچنین ویتامین د۳ به صورت موثر باعث افزایش جذب کلسیم در بدن خواهد شد. وجود 600 میلی گرم کلسیم با ملح سیترات در هر قرص کلسیم سیترات آلفا می تواند بخشی از نیاز روزانه شما به این ماده معدنی مهم را تامین کند.

برای حمایت بیشتر از استخوان ها و مفاصل، 135 میلی گرم منیزیم در هر قرص کلسیم سیترات آلفا مورد استفاده قرار گرفته است. از دیگر مزایای منیزیم جلوگیری از گرفتگی عضلات است. منیزیم همچنین به بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن نیز کمک می کند.

زینک ماده معدنی دیگر این محصول نیز به میزان 10 میلی گرم با ملح گلوکونات در هر قرص کلسیم سیترات آلفا وجود دارد. زینک همچنین علاوه بر کمک به حفظ سلامت استخوان ها، به تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین کمک به سلامت پوست و مو نیز کمک میکند.

ترکیب آخر کلسیم سیترات ویتامین د۳ است. عملکردهای مفید و نقش موثر ویتامین د۳ به خصوص در سال های اخیر به اثبات رسیده است. یکی از این عملکردها کمک به افزایش جذب کلسیم در بدن است. ویتامین د۳ تنها ویتامینی است که کمتر از طریق تغذیه به دست می آید و افرادی  که در منبع اصلی تامین آن، یعنی خورشید قرار دارند، می بایست از مکمل های حاوی این ویتامین استفاده کنند.

 

سایر محصولات و مکمل های مفاصل و استخوان را مشاهده کنید.

 

قرص کلسیم سیترات آلفا ویتامینز

 


 

مشخصات قرص کلسیم سیترات آلفا ویتامینز:

 • کمک به حفظ سلامت استخوان ها
 • کمک به جلوگیری از پوکی استخوان و کمک به بهبود آن
 • حاوی کلسیم سیترات با قدرت جذب سریع تر
 • حاوی ویتامین د۳ برای جذب بهتر کلسیم
 • حاوی منیزیم برای بهبود عملکرد مفاصل
 • حاوی زینک برای حمایت بیشتر از مفاصل و استخوان ها
 • کمک به حفظ استحکام دندان

 

 


 

نحوه مصرف کلسیم سیترات آلفا ویتامینز:

روزانه یک قرص و یا طبق تجویز پزشک متخصص مصرف شود.

 

 


 

ترکیبات مکمل کلسیم سیترات آلفا (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

Calcium Citrate

600 mg

Vitamin D3 (as Colecalciferol)

600 IU

Zinc (as Zinc Gluconate)

10 mg

Magnesium (as Mangnesium Oxide)

135 mg

 

 


 

مواد مغذی برای سلامت استخوان:

بسیاری از مواد مغذی در سلامت استخوان نقش دارند. برخی از مواد مغذی دارای مزایای علمی ثابت شده هستند، برخی دیگر ممکن است فوایدی داشته باشند، اما هیچ تحقیقی برای تایید آن وجود ندارد. برخی از مواد مغذی در مقادیر کم مورد نیاز هستند که افراد به ندرت دچار کمبود آنها می شوند و نیازی به نگرانی در مورد دریافت کافی ندارند. بر روی مواد مغذی با شواهد علمی محکم از نیاز و فایده تمرکز کنید. برچسب های غذا و نوشیدنی را بخوانید تا مطمئن شوید که نیازهای روزانه خود را برآورده می کنید.

 

به استثنای برخی موارد، یک رژیم غذایی متعادل مواد مغذی کافی را برای اکثر افراد فراهم می کند و نیاز به مصرف بیشتر مکمل ها را از بین می برد. مواد مغذی مورد نیاز بر اساس شواهد محکم - نیازهای خود را بدانید

کلسیم، ویتامین D و منیزیم از مواد مغذی کلیدی برای سلامت استخوان هستند که نیاز به توجه ویژه ای دارند تا اطمینان حاصل شود که نیاز روزانه خود را برآورده می کنید. اگرچه بسیاری از غذاها حاوی کلسیم هستند، اما محصولات لبنی بیشترین کلسیم را در هر وعده تامین می کنند. کلسیمی که به نوشیدنی ها اضافه شده (غنی شده) ممکن است در ته آن ته نشین شود، بنابراین قبل از نوشیدن ظرف را به خوبی تکان دهید.

 

نیاز روزانه به کلسیم با افزایش سن تغییر می کند افرادی که لبنیات نمی خورند باید سخت تلاش کنند تا آنها را تامین کنند یا ممکن است به مکمل کلسیم نیاز داشته باشند. منابع غذایی ویتامین D وجود دارد، اما دریافت مقادیر کافی از غذا به تنهایی دشوار است. بنابراین، بسیاری از افراد از یک مکمل سود می برند.

افرادی که حتی مقادیر متوسط ​​الکل مصرف می کنند یا از مهارکننده های پمپ پروتون استفاده می کنند ممکن است از دست دادن منیزیم در ادرار افزایش یافته و ممکن است از مکمل (تقریباً 200-250 میلی گرم در روز) بهره مند شوند. منیزیم در بسیاری از غذاها یافت می شود.

 

قرص کلسیم منیزیم زینک و د۳

 

مواد مغذی به ندرت باعث مشکلات سلامت استخوان می شوند

ممکن است در مورد سایر مواد مغذی مانند بور، مس و سیلیکون در مورد سلامت استخوان بشنوید. این مواد مغذی در بسیاری از غذاها یافت می شوند و فقط به مقدار کمی مورد نیاز هستند. کمبود به ندرت اتفاق می افتد مگر اینکه مشکلات جذب روده ای داشته باشید.

 

مکمل ها برای جایگزینی غذا طراحی نشده اند. اگر عمل جراحی بای پس روده انجام داده اید یا سایر مشکلات سوء جذب مانند بیماری سلیاک یا کرون دارید، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما احتمالاً مکمل هایی را برای سالم ماندن پیشنهاد می کند. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا باید آزمایشی انجام دهید تا ببینید آیا به مکمل ویتامین D نیاز دارید یا خیر. اگر نمی توانید هیچ گونه لبنیات را تحمل کنید، ممکن است به مکمل کلسیم نیاز داشته باشید. اگر به مکمل نیاز دارید، به دنبال مکمل هایی باشید که دارای نماد USP هستند، به این معنی که به طور مستقل آزمایش شده و دارای گواهینامه ای هستند که حاوی موارد ذکر شده در برچسب هستند.

 

مواد مغذی

عملکرد سلامت استخوان

منابع غذایی

کلسیم

اگر کلسیم کافی را از طریق غذا یا مکمل‌ها دریافت نکنید، بدن کلسیم مورد نیاز خود را از استخوان‌ها دریافت می‌کند

لبنیات (شیر، پنیر، ماست)؛ غذاهای غنی شده (آبمیوه، غلات، بادام و شیر سویا)؛ ساردین یا ماهی آزاد کنسرو شده با استخوان؛ توفو؛ سبزیجات سبز تیره (یقه، کلم پیچ، کلم بروکلی، بوک چوی، بامیه)؛ دانه ها (خشخاش، کنجد، چیا)؛ بادام ها

ویتامین دی

برای جذب کلسیم در روده ضروری است.

ماهی های چرب (اره ماهی، ماهی قزل آلا، ساردین ماهی خال مخالی)؛ غذاهای غنی شده (لبنیات، غلات)؛ زرده تخم مرغ

منیزیم

به تنظیم مناسب کلسیم و ویتامین D در بدن کمک می کند.

سبزیجات سبز (قلاد، کلم پیچ، بوک چوی، بامیه)؛ دانه ها (خشخاش، کنجد، چیا)؛ آجیل؛ حبوبات؛ غلات کامل؛ آووکادو

 

کلسیم مهمترین ماده معدنی برای سلامت استخوان است. با این حال، مواد معدنی دیگری نیز وجود دارند که نقش مهمی دارند. خبر خوب این است که یک رژیم غذایی متعادل، مواد مغذی کافی را برای اکثر افراد فراهم می کند - بدون نیاز به مکمل های گران قیمت.

 

قرص کلسیم سیترات آلفا

 

فلز روی:

روی در سلول های سراسر بدن یافت می شود. زینک به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا با باکتری ها و ویروس های مهاجم مبارزه کند. بدن همچنین برای ساخت پروتئین ها و DNA، ماده ژنتیکی در همه سلول ها، به روی نیاز دارد. در دوران بارداری، نوزادی و کودکی، بدن برای رشد و تکامل مناسب به روی نیاز دارد. روی همچنین به بهبود زخم ها کمک می کند و برای حس چشایی و بویایی مناسب مهم است.

 

اکثر مردم در ایالات متحده به اندازه کافی روی از غذاهایی که می خورند دریافت می کنند. با این حال، گروه‌های خاصی از مردم بیشتر از دیگران در دریافت روی کافی مشکل دارند:

 •     افرادی که جراحی گوارشی داشته اند، مانند جراحی کاهش وزن، یا افرادی که اختلالات گوارشی مانند کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون دارند. این شرایط هم می تواند میزان روی جذب شده توسط بدن را کاهش دهد و هم میزان از دست رفته در ادرار را افزایش دهد.
 •     گیاهخواران به دلیل عدم مصرف گوشت که منبع خوبی از روی است. همچنین، لوبیاها و غلاتی که معمولا می خورند دارای ترکیباتی هستند که مانع از جذب کامل روی توسط بدن می شوند. به همین دلیل، گیاهخواران ممکن است نیاز داشته باشند تا 50 درصد بیشتر از مقدار توصیه شده روی بخورند.
 •     شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می کنند زیرا شیر مادر دارای روی کافی برای نوزادان بالای 6 ماه نیست. به نوزادان مسن‌تری که شیر خشک مصرف نمی‌کنند باید غذاهای حاوی روی مانند گوشت‌های پوره شده داده شود. نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند، روی کافی را از شیر خشک دریافت می کنند.
 •     الکلی ها زیرا نوشیدنی های الکلی میزان روی را که بدن جذب می کند کاهش می دهد و مقدار از دست رفته در ادرار را افزایش می دهد.

 

کلسیم منیزیم زینک د۳ آلفا ویتامینز

 

منیزیم:

منیزیم برای بسیاری از فرآیندهای بدن از جمله تنظیم عملکرد عضلانی و عصبی، سطح قند خون و فشار خون و ساخت پروتئین، استخوان و DNA مهم است.

منیزیم برای سلامت استخوان ها مهم است. افرادی که دریافت منیزیم بیشتری دارند، تراکم استخوان بیشتری دارند که در کاهش خطر شکستگی استخوان و پوکی استخوان مهم است. دریافت منیزیم بیشتر از غذاها یا مکمل های غذایی ممکن است به زنان مسن کمک کند تا تراکم مواد معدنی استخوان خود را بهبود بخشند. تحقیقات بیشتری برای درک بهتر اینکه آیا مکمل های منیزیم می توانند به کاهش خطر پوکی استخوان یا درمان این بیماری کمک کنند، مورد نیاز است.

گروه‌های زیر بیشتر از سایرین احتمال دریافت منیزیم کمی دارند:

 •      افراد مبتلا به بیماری های گوارشی (مانند بیماری کرون و سلیاک)
 •      افراد مبتلا به دیابت نوع 2
 •      افراد مبتلا به الکلیسم طولانی مدت
 •      افراد مسن تر

 

کلسیم منیزیم زینک سیترات آلفا ویتامنیز

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف کلسیم سیترات الفا:

 • در خانم های باردار و شیرده این محصول منع مصرف دارد.
 • این فرآورده صرفا مکمل تغذیه ای بوده و جهت تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد
 • فرآورده را در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

 

مشخصات کلی
مقدار قرص: 100 عدد
سن مصرف بزرگسالان
کد بهداشتی 1675001001904090
جنسیت مصرف آقایان و بانوان
کشور سازنده ایران (تحت لیسانس آمریکا)
بارکد 6261854500847

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات