کپسول کلپریبس زیست تخمیر 20 عددی | رفع نفخ، درد شکمی و بهبود سندرم روده تحریک پذیر

کپسول کلپریبس زیست تخمیر:

کپسول کلپریبس زییست تخمیر ColperIBS حاوی 20 عدد کپسول انتریک (روده ای) است که در هر کپسول حاوی 187 میلی گرم روغن نعنا فلفلی وجود دارد. ماده موثر کلپریبس در واقع همین روغن نعنا فلفلی است. کپسول کلپریبس جهت رهایی از علائم انقباض روده، نفخ، دردهای شکمی و تنظیم حرکات روده در بیماران دچار سندرم روده تحریک پذیر IBS مورد استفاده قرار می گیرد.

نعناع فلفلی یک درمان سنتی محبوب برای تعدادی از بیماری‌هاست. گمان می‌رود این گیاه دارای اثرات آرام‌بخش باشد. این گیاه برای درمان نفخ شکم، درمان دردهای قاعدگی، درمان اسهال، تهوع، درمان اضطراب مرتبط با افسردگی، بهبود دردهای عضلانی و عصب، سرماخوردگی، سوء‌ِهاضمه و سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر به‌کار می‌رود.

 

نعناع فلفلی گیاهی معطر و از گونه‌های معروف نعناع است که از پیوند نعناع آبی و نعناع زینتی یا تند به‌وجود آمده است. این گیاه دارای برگ‌های سبز تیره و خوشبو است و ۶۰ تا ۹۰ سانتی‌متر رشد می‌کند.

 

محصولات مرتبط با مشکلات گوارشی را مشاهده کنید.

 

کپسول کلپریبس زیست تخمیر سندروم روده تحریک پذیر

 

تاثیرات کپسول کلپریبس زیست تخمیر:

سوء‌ِهاضمه:

باتوجه به‌گفته‌ی مرکز پزشکی دانشگاه مریلند (UMM) نعناع فلفلی، عضلات معده را آرام می‌کند و گردش صفرا را بهبود می‌بخشد. درنتیجه برای افرادی که سوء‌ِهاضمه دارند، مناسب است. بااین‌حال نباید افراد مبتلابه بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) از آن استفاده کنند.

 

سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر:

مطالعات علمی نشان داده‌اند که نعناع فلفلی در شکل‌های مختلف می‌تواند به درمان علائم سندروم روده‌ی تحریک‌پذیر (IBS) کمک کند. این علائم عبارت‌اند از:

درد؛
نفخ؛
اسهال؛
گاز معده.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۸ در مجله‌ی پزشکی بریتانیا منتشر شد، نتیجه گرفت که نعناع فلفلی به‌عنوان ماده‌ای ضداسپاسم در درمان IBS مفید است. خواص ضداسپاسم، خواصی هستند که شدت و تعداد دفعات اسپاسم عضلانی یا حرکات غیرارادی را کاهش می‌دهند.

 

روغن نعنافلفلی (پپرمنت) اثر ضد اسپاسم (ضد انقباض) روی عضلات صاف لوله گوارشی و مجاری صفراوی دارد و در سندروم روده تحریک پذیر، حرکت پریستالتیک را آهسته می کند که به نظر می رسد نتیجه اثر بر کانال های کلسیم و پتاسیم عضلات صاف لوله گوارشی باشد. روغن نعنافلفلی همچنین با تسهیل دفع گازهای روده، نفخ و درد شکمی را کاهش می دهد که یک مکانیسم ترکیبی شامل اثر ضد کف دارد. به علاوه در یک مطالعه روغن نعنافلفلی ترشح صفرا را 33 درصد افزایش و غلظت بیلی روبین را 63 درصد کاهش داده است.

 

IBS یا سندروم روده تحریک پذیر

 


 

مشخصات کپسول کلپریبس زیست تخمیر:

 • تسکین علائم انقباض روده
 • بهبود نفخ و درد شکمی
 • تنظیم حرکات روده در بیماران سندروم روده تحریک پذیر (IBS)
 • حاوی 187میلی گرم روغن نعنا فلفلی

 

 


 

نحوه مصرف کپسول کلپر آی بی اس زیست تخمیر:

طبق دستور پزشک و یا روزانه 3 بار، هر بار 2-1 کپسول 60-30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی میل شود.

کپسول را همراه با یک لیوان آب ببلعید و از جویدن آن خودداری کنید.

 

 


 

ترکیبات کپسول کلپریبس زیست تخمیر (در هر کپسول):

روغن نعنا فلفلی 187 میلی گرم

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف کپسول کلپریبس:

عوارض جانبی

 • این فرآورده به صورت خوراکی و با دوز توصیه شده ایمن است و مسمومیتی گزارش نشده است. روغن نعنا فلفلی می تواند باعث سوزش سردل، تهوع و استفراغ، سوزش مقعد یا اطراف مقعد، و به ندرت واکنشهای آلرژیک و افزایش حساسیت (به علت دارا بودن منتول) شامل واکنشهای پوستی اریتماتوز، برافروختگی، سردرد، کاهش ضربان قلب، لرزش عضله و ناهماهنگی حرکت عضلات (آتاکسی) شود. در این محصول به علت دارا بودن کپسول های انتریک (روده ای) وقوع سوزش سردل کمتر است.

 

تداخل دارویی

 • آنتی اسیدها، H2 بلاکرها و مهارکنندگان پمپ پروتون: به این علت که pH معده را بالا می برند می توانند باعث انحلال زودتر از موعد کپسول های انتریک (روده ای) شوند بنابراین بایستی با حداقل 2 ساعت فاصله مصرف گردند.
 • متابولیسم سیکلوسپورین و داروهایی که با سیتوکرومهای P450 متابولیزه می شوند (شامل آمی تریپتیلین، هالوپریدول، اندانسترون، پروپرانولول، تئوفیلین، وراپامیل، مهارکننده های پمپ پروتون، دیازپام، ضدالتهاب های غیراستروئیدی (NSAIDs)، وارفارین، لوزارتان، لوواستاتین، کتوکونازول، ایتراکونازول و فکسوفنادین) ممکن است توسط روغن نعنافلفلی مهار شود و اگرچه تاکنون چنین تداخلی در انسان مشاهده نشده ولی بهرحال توصیه می شود در بیمارانی که این دارو ها را مصرف می کنند، روغن پیرمینت مصرف نشود و یا با احتیاط و پایش افزایش سطح این داروها مصرف گردد.

 

منع مصرف:

 • سابقه حساسیت به روغن نعنا فلفلی یا منتول، سابقه حساسیت به روغن بادام زمینی یا سویا (به علت به کار رفتن arachis در فرمولاسیون این فرآورده) و یا دیگر اجزای فرمولاسیون، آکلریدی (Achlorhydria)، انسداد مجاری صفراوی، التهاب مجاری صفراوی (کلانژیت)، سنگ صفراوی یا هر اختلال صفراوی دیگر و آسیب کبدی شدید.
 • مصرف این فرآورده در کودکان زیر 8 سال، به علت عدم وجود مطالعات کافی در این زمینه، توصیه نمی شود.


بارداری و شیردهی:

 • اطلاعات کافی قابل اعتماد برای استفاده در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد، بنابراین از مصرف آن خودداری شود.

 

موارد احتیاط و هشدارها:

 • فرآورده را به آرامی از بلیستر خارج نمایید طوری که پوکه کپسول آسیب نبیند، آن را به طور کامل ببلعید و از جویدن و خرد کردن آن خودداری نمایید.
 • این فرآورده به این علت که دارای کپسول انتریک است به هیچ وجه نباید بین وعده غذایی یا بلافاصله بعد از آن مصرف شود.
 • اسهال به علت افزایش شدید حرکت روده، با جذب فرمولاسیونهای روده ای روغن نعنافلفلی تداخل داشته و باعث جذب ناکافی آن می شود که ممکن است سبب غلظت بالای منتول جذب نشده در موکوس مقعد و سوزش مقعد گردد. معمولا توصیه می شود روغن نعنافلفلی در افراد مستعد رفلاکس مصرف نشود، اگرچه در این محصول به علت دارا بودن کپسول انتریک (روده ای) احتمال سوزش سردل کمتر است، توصیه می شود در این افراد قبل از مصرف فرآورده با پزشک مشورت گردد.
 • در صورت داشتن کم خونی یا فتق هیاتوس (عارضه ای که در آن بخشی از معده به سمت بالا و به داخل قفسه سینه برآمدگی پیدا می کند)، قبل از شروع مصرف این فرآورده با پزشک مشورت نمایید.
 • درصورت بروز واکنشهای حساسیتی مصرف فرآورده را قطع نمایید. اگر بعد از مصرف فرآورده، نشانه های شما ادامه یافت یا بدتر شد، عوارض جانبی شدت یافت یا مشاهده هر عارضه ای که در لیست عوارض جانبی این فرآورده وجود ندارد، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
 • فرآورده را بابیش از دوز توصیه شده مصرف نکنید و در صورت نیاز به مصرف بیش از 2 هفته با پزشک مشورت نمایید.
 • پس از تاریخ انقضای درج شده بر روی بسته بندی، از مصرف فرآورده خودداری نمایید.
 • فرآورده را داخل بسته بندی اصلی و در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید.
 • دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدار کپسول: 20 عدد
سن مصرف بزرگسالان
کد بهداشتی 129800120106150
جنسیت مصرف آقایان و بانوان
کشور سازنده ایران
بارکد 6262859500294
محصولات هدیه

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcuLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu. 

کپسول کلپریبس زیست تخمیر 20 عددی | رفع نفخ، درد شکمی و بهبود سندرم روده تحریک پذیر

4فروخته شده
 • 48,000تومان

برچسب ها: گوارش, IBS, سندرم روده تحریک پذیر, اختلالات گوارشی, نفخ, کلپریبس زیست تخمیر,

مشخصات لاکتول نیچرز اونلی : اسهال عفونی (باکتری و ویروسی) سندرم روده تحریک پذیر (IBS) نفخ،..
99,200تومان 96,000تومان

مشخصات کپسول بایو فلورا تک ژن فارما : حفظ و تقویت فلور طبیعی دستگاه گوارش تقویت عملکرد سیستم..
72,000تومان 54,000تومان

کپسول بایو آی بی اس تک ژن فارما کپسول بایو آی بی اس تک ژن فارما جهت کاهش درد و نفخ شکم و بهبود اس..
75,000تومان 65,000تومان

کپسول نرم سوپرمینت باریج: کپسول سوپرمینت باریج اسانس Barij Supermint 20 mg حاوی اسانس نعنا برای ت..
18,500تومان

کپسول کلپرمین تیلوتس فارما: کپسول کلپرمین تیلوتس فارما Tillotts Pharma Colpermin مکمل ضد اسپاسم ر..
210,000تومان