منو
سبد خرید شما

کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری | تنظیم و بهبود خواب

کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری | تنظیم و بهبود خواب
ناموجود
کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری | تنظیم و بهبود خواب
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Nutri Sleep
26,000 تومان
اشتراک گذاری در :

مشخصات کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری :

 • مناسب برای نابینایان
 • کمک به تنظیم خواب
 • افزایش خواب در افراد سالم
 • مناسب برای افراد دارای کار شیفتی
 • مناسب برای سندرم تأخیر در فاز خواب (DSPS)
 • رفع اختلالات خواب در کودکان دارای اختلالات عصبی - روانی
 • جلوگیری از بی خوابی در سالمندان (Insomnia in the Elderly)
 • جلوگیری از بر هم خوردن نظم خواب در اثر مسافرت با هواپیما (Jet Lag)
 • مناسب برای افراد مبتلا به بی خوابی های ناشی از سندرم ترک بنزودپازپین و نیکوتین
 • 30 عدد کپسول
 • ساخت کانادا


نوتری اسلیپ چیست؟ نوتری اسلیپ مکمل غذایی حاوی ملاتونین است که برای کمک به افزایش کل زمان خواب و رفع خستگی روزانه ناشی از اختلاف ساعت در پرواز استفاده می شود. ملاتونین چیست؟ ملاتونین هورمونی است که از اسید آمینه تریپتوفان توسط غده پینه آل در مغز تولید می شود. ساخت و آزاد شدن ملاتونین، با تاریکی هوا تحریک شده و با روشنایی متوقف می شود که نقش آن را در ریتم شبانه روزی و تنظیم عملکردهای متفاوت بدن مطرح می نماید. به همین دلیل، ملاتونین هورمون تاریکی نامیده می شود. مقدار ملاتونین در خون، اواسط شب و پیش از خوابیدن به بیشترین مقدار خود می رسد و در نیمه دوم شب به تدریج کاهش می یابد. چه زمانی مصرف ملاتونین توصیه می شود؟ در دنیای کنونی، نور مصنوعی باعث شده انسان ها کمتر در معرض تاریکی باشند.

 

طبق بررسی های انجام شده، مدت زمانی که افراد در تاریکی به سر می برند به کمتر از هشت ساعت در روز کاهش یافته است. اگرچه نور کم نیز تولید ملاتونین را تا اندازه ای مهار می کند، اما روشنایی بیش از حد می تواند باعث کاهش شدید آن شود.

مکمل های حاوی ملاتونین سنتتیک برای رفع بسیاری از مشکلات پزشکی به ویژه اختلالات وابسته به خواب مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1 - بر هم خوردن نظم خواب در اثر مسافرت با هواپیما (Jet Lag) : مطالعات بالینی بسیاری نشان می دهد، مصرف خوراکی ملاتونین در روز مسافرت و چند روز پیاپی در نزدیکی زمان خواب و پس از رسیدن به مقصد، باعث کاهش روزهای مورد نیاز برای انطباق بدن با تغییر ساعت و ایجاد الگوی طبیعی خواب می شود.ضمناً زمان لازم برای خواب رفتن را کاهش می دهد و افزایش هشیاری و کاهش خستگی در طول روز را به همراه دارد.

2 - سندرم تأخیر در فاز خواب ((Delayed Sleep Phase Syndrome (DSPS) : این سندرم، علی رغم مدت و ساختار طبیعی خواب، باعث تأخیر در آغاز خواب یا به خواب رفتن می شود.

3 - بی خوابی در سالمندان (Insomnia in the Elderly) : مطالعات بالینی متعددی تأیید می کنند که سالمندانی دارای مشکلات بی خوابی هستند، در صورت مصرف ملاتونین خوراکی قبل از خواب، به زمان کمتری برای به خواب رفتن نیاز دارند.

4 - اختلالات خواب در کودکان دارای اختلالات عصبی - روانی : این اختلالات شامل عقب افتادگی ذهنی، اوتیسم، اختلالات روانی، اختلالات بینایی، صرع و در کودکان مبتلا به ADHD می باشد. مطالعات نشان داده است که مصرف ملاتونین زمان لازم برای به خواب رفتن این افراد را کاهش داده و همزمان طول مدت خواب آنان را افزایش می دهد.

5 - افزایش خواب در افراد سالم : مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است. در این مطالعات، مقادیر متفاوتی از ملاتونین از راه خوراکی، 30 تا 60 دقیقه قبل از زمان خواب مورد استفاده قرار گرفته است. این پژوهش ها نشان می دهد ملاتونین باعث کاهش زمان لازم برای به خواب رفتن، افزایش احساس خواب آلودگی و افزایش طول مدت خواب شده است.

6 - افرادی که کار شیفتی دارند.

7 - نابینایان.

8 - افرادی که مبتلا به بی خوابی های ناشی از سندرم ترک بنزودپازپین و نیکوتین می باشند. مطالعات جهت اثربخشی ملاتونین در بیماری هایی از قبیل آلزایمر، بی خوابی های ناشی از افسردگی، سندرم خستگی مزمن، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و سرطان هایی از قبیل سرطان سینه، دستگاه گوارش و ریه ادامه دارد. آیا محدودیت هایی در مصرف ملاتونین وجود دارد؟ در زمان مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی نباید از این مکمل غذایی استفاده شود. این محصول برای بانوان در دوران بارداری و شیردهی نیز منع مصرف دارد. در صورت وجود اختلالات هورمونی، دیابت، بیماری های کبدی یا کلیوی، فلج مغزی، صرع، میگرن، افسردگی و فشار خون یا کلسترول بالا یا در صورت مصرف داروهای کنترل فشار خون، آرام بخش ها و یا خواب آورها قبل از مصرف این فراورده باید با پزشک مشورت شود. تا 5 ساعت پس از مصرف این فراورده باید از رانندگی یا کار با وسایلی که نیاز به دقت دارند خودداری شود. این محصول ، ساخت کانادا ، بسته بندی شده تحت لیسانس شرکت Nutri Century Corporation و در شرکت تولیدی لیوار تهیه شده است .

 هشدار مصرف کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری :


در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
در دوران بارداری و شیردهی مجاز نمی باشد.
تا 5 ساعت پس از مصرف از رانندگی و یا انجام کارهای دقیق خودداری نمایید.
همزمان با مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در صورت ابتلا به هر نوع بیماری با پزشک مشورت نمایید.

 نحوه مصرف کپسول نوتری اسلیپ نوتری سنتری:

بزرگسالان : روزی 1 عدد 30 تا 60 دقیقه پیش از خواب و یا طبق دستور پزشک

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: تنظیم خواب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات